Our News

Fight against cancer with together Virasoft

In addition to the huge knowledge accumulation that increases every day, our pathologists and scientists working with all their might to overcome cancer, in pathology, where it is of great importance to be able to get a "second expert opinion" at the time of diagnosis, applying to the professional products we have developed to get the "second expert opinion" among themselves. Therefore our original solution for the health sector not only in Turkey as a Turkish company aims to lead the global in innovation.

The full text of the interview published in "Digital Age Magazine" is below in Turkish.

 

Ne zaman kuruldu?

Şirketimiz 2015 yılında Sanayi Bakanlığı TGSD desteğiyle kurulmuştur. Virasoft Yazılım A.Ş. ismiyle dijital patoloji alanında kabiliyetli tanı desteği, nicel görüntü analizi, vaka yönetimi uygulamaları, patoloji eğitim yazılımları ve telepatoloji hizmetleri sunan yerli bir yazılım firmasıdır.

Kurucusu/Kurucuları kim?

Biyomühendis Gökhan Hatipoğlu ve bilgisayar mühendisi Samet Ayaltı

Hangi problemi çözüyor?

Şirketimizin odaklandığı alan başlıca 3 temel sorunu çözmek ve/veya çözümü kolaylaştırmak/hızlandırmak için ürün ve hizmet üretmektedir. Ürünlerimiz ve sahip olduğu yetenekler kısa şu şekildedir:

Virapath: Daha doğru ve hızlı kanser tanısı için yüksek hassasiyet ve doğrulukta çalışan analiz yazılımıdır. Sık çalışılan immünohistokimyasal biyobelirteçlerin hepsini kapsamaktadır. Aynı zamanda moleküler patoloji ve FISH analizlerimiz mevcuttur. Bu sayede insan faktörünün hata payını ortadan kaldırarak tanı için gerekli analizler daha hızlı ve doğru şekilde sonuçlandırılmaktadır.

ViraCons: Bütün dünya ile iletişim kurabilen bu uygulama ile hekimler arasında tanı amaçlı  real-time (eşzamanlı) konsültasyona olanak sağlanmaktadır. Ameliyathaneden gelen biyopsi materyalinin (doku parçası) kanser olup olmadığı, kanser ise tipi, evresi, cerrahi sınırı (komşuluğu) gibi durumlar patolog tarafından yapılan mikroskop incelemensi ile belirlenir. Biyopsi materyalinin incelenmesi ve rapor haline getirilmesi oldukça acil bir durumdur (genellikle 15-20 dk içerisinde sonuçlandırılması beklenir). Ancak bazı durumlarda patoloji uzmanı farklı bir hekimin görüşüne ihtiyaç duyar. Bu tür durumlarda Viracons sayesinde, hekimler odalarındaki bilgisayar ekranından birbirleri ile vaka görüntülerini yüksek çözünürlükte paylaşarak en doğru tanıyı birlikte koyabilmektedir. 

Telepath: Benzer şekilde Telepatoloji Sistemimiz sayesinde hepimizin yanında bulunan akıllı telefonlarımız tanı amaçlı bir cihaza dönüşmektedir. Viracon'un tüm özelliklerini barındırmakla birlikte daha esnek ve uygun maliyetli etkin bir sistemdir.

Yatırım aldı mı/yatırım yaptı mı?

Evet oldukça sevindirici ve iyi yatırımlar aldık. 2015'te Tübitak desteği ve sonraki süreçlerde sırası ile KOSGEB ve iki kez DCP desteği aldık. Sadece DCP'den aldığımız yatırım yakaşık 2.3 milyon EUR idi.

Hedefi ne?

Hergün artan devasa bilgi birikimine ek olarak tanı anında "ikinci uzman görüşü" alabilmenin büyük önem taşıdığı patolojide, kanserin yenilmesi için vargücüyle çalışan hekim ve bilim insanlarımız kendi aralarında "ikinci uzmaN görüşünü" almak için geliştirdiğimiz profesyönel ürünlere başvurmaktadır. Bu nedenle sağlık sektörüne yönelik özgün çözümlerimizle bir Türk şirketi olarak sadece Türkiye'de değil globalde de yeniliğe öncülük etmeyi hedeflemiştir. Bu bağlamda hayata geçirdiği ve devam eden projeleriyle hizmet sunduğu diğer sektörleri de vizyon ve teknoloji olarak geleceğe hazırlamak için çalışmalarına yüksek motivasyonla devam etmektedir.

Our News

New generation Digital Pathology Assistants helps the pathologists

Hospital Manager Magazine, which started its publication life in 2008 with the aim of being a special magazine for contemporary healthcare managers...

Read More

High accurate cancer diagnosis algorithms with artificial intelligence

We would like to thank the Para magazine family for this interview in which explain our cancer diagnosis artificial intelligence algorithms...

Read More

Virasoft stands by all cancer patients with fast and convenient cancer diagnosis solutions!

As the guest of Forbes magazine this month, we are always with cancer patients and we will always serve them, as Virasoft, in this interview...

Read More

Contact us
for more information

For more information about our solutions, you can contact us and request a demo.