Our News

Virasoft stands by all cancer patients with fast and convenient cancer diagnosis solutions!

As the guest of Forbes magazine this month, we are always with cancer patients and we will always serve them, as Virasoft, in this interview, where we explain our artificial intelligence-supported cancer diagnosis algorithms that we have created with the sensitivity of a doctor. Cancer may have started the fight but we will finish with your help.

The full text of the interview published in "Forbes Magazine" is below in Turkish.

Virasoft'un halihazırdaki üç ürünü Virapath, Viracons, Telepath  için hastaneler ile yapılan anlaşmaların maddi tarafını nedir? Gökhan Bey tam rakam söylemeyeceğini fiyatın 1 milyon Euro ile 200 bin Euro arasında değişkenlik göstereceğini söyledi fakat kurulum üzerinden tek seferlik bir ücret mi alınıyor yoksa dijital patoloji veri akışı sağlanması ve analizler üzerinden abonelik ücreti olarak her hasta üzerinden ya da aylık ekstra bir ücret de alınıyor mu? Bu çok önemli bir konu…

Cevap (Ozgur Teke): Ürünlerimiz muadillerine göre kurumların kendi bütçeleriyle satın alabilecekleri makul fiyatlara sahiptir. Başka bir ifadeyle, dijital patolojiden en iyi şekilde yararlanmak için bir hastanenin hiçbir altyapısı bulunmuyorsa rakip sistemlerin milyon TL'ler seviyesinde olan fiyatlarının yanında bizim sistemlerimiz çok daha uygun fiyatlı ve kaliteli olması sebebiyle tercih edilmektedir. Ürün bedellerinin bir defaya mahsus alınması yazılım şirketlerinde yaygın bir satış politikası olup böyle bir durumda müşterilerimizden herhangi bir başlık altında farklı bir ücret talep etmiyoruz.  Keza, bir hastane tam bir dijital patoloji sistemi maliyetini yine sistemin sağladığı yüksek performans sayesinde en fazla 2-3 yılda geri kazanabilmektedir. Ek olarak, en yeni yazılım güncelleştirmelerini de ücretsiz olarak sunmaya devam ediyoruz.

2019'da 10'u üniversite hastanesi, beş tanesi şehir hastanesi, 5 tanesi ise Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastaneler olmak üzere 20 kurulum gerçekleştirmeyi hedefliyorsunuz. 2018 ciro hedefiniz 1 milyon Euro. 2019 ciro hedefiniz ise 2-2,5 milyon Euro.

Cevap (Özgür Teke): (NOT: Bunları EUR değil de TL olarak ifade etmek daha doğru olur. Çünkü bizim döviz kurlarından etkilenen bir yapımız bulunmuyor). TL bazında öngörülerimiz şöyle: "2018 ciro hedefimiz 7 milyon TL. 2019 ciro hedefimiz ise yaklaşık 15 milyon TL civarındadır."

Şimdiye kadar Acıbadem, Cerrahpaşa, kurulum gerçekleşti; Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile yakın zamanda gerçekleşecek. Florence Nightingale ile ya da başka diğer hastaneler ile anlaşma yaptınız mı?

Cevap (Özgür Teke): Acıbadem, Cerrahpaşa ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dijital patoloji sistem kurulumlarımız tamamlandı. Florence Nightingale Hastanesi ile uzun zamandır organik iletişimimiz devam etmektedir ve hali hazırda kullanımda olan bir uygulamamız kendilerinde mevcuttur. Kamu ve özel sektörde farklı kurumlarla görüşmelerimiz sürmektedir.

Yurtdışında ofis açma girişimleriniz ve ürün satış süreci nasıl devam ediyor?

Cevap (Özgür Teke): Biri New York diğeri ise San Fransisco'da olmak üzere yurtdışında iki ayrı ofisimiz bulunuyor. Satışlarımızı ve teknik destek servislerimizi ilgili bölgelerdeki ofislerimiz üzerinden yönetiyoruz. Yurtdışı ürün satışlarımız bireysel ve kurumsal olarak iki ana koldan ilerliyor. Kurumsal tarafta Hardvard Tıp Okulu, Standford Üniversitesi, John Hopkin's Hastanesi, MIT ve Ispanya Granada'daki PTS Hastanesi bulunuyor.  Bireysel kullanıcılarımızı ise Avustralya'dan Hindistan'a, Avrupa'dan Amerika'ya kadar farklı coğrafyalardan tıp doktorları oluşturuyor.

Our News

New generation Digital Pathology Assistants helps the pathologists

Hospital Manager Magazine, which started its publication life in 2008 with the aim of being a special magazine for contemporary healthcare managers...

Read More

High accurate cancer diagnosis algorithms with artificial intelligence

We would like to thank the Para magazine family for this interview in which explain our cancer diagnosis artificial intelligence algorithms...

Read More

Virasoft stands by all cancer patients with fast and convenient cancer diagnosis solutions!

As the guest of Forbes magazine this month, we are always with cancer patients and we will always serve them, as Virasoft, in this interview...

Read More

Contact us
for more information

For more information about our solutions, you can contact us and request a demo.